Cestování

Cestování

Mombasa, druhé největší keňské město po Nairobi, láká exotickou chutí afrických tropů s přísadou staleté námořní historie. 
Prideinn Fontana Resort je skutečnou oázou mezi hotely a plážovými resorty v Mombase, kde se luxus snoubí s klidem a nabízí blažené útočiště s úžasným výhledem na moře.

Národní park Tsavo East, spolu se svým menším sousedem Tsavo West, tvoří jeden z největších národních parků na světě. Společně pokrývají až 4% rozlohy Keni. Dělící čarou mezi západní a východní částí parku je železnice z Mombasy do Ugandy, která byla budována koncem devatenáctého století.
Voi Safari Lodge je strategicky umístěná safari chata, v jedné z největších světových narodních parků – Tsavo East.  Voi Safari Lodge stojí vysoko nad městem Voi s výhledem na rozlehlou rozlohu africké buše. Je to 160 km od města Mombasa.

Národní park Amboseli je jedním z nejoblíbenějších parků v Keni. Říká se mu někdy „země obrů“ – kvůli působivým slonům s masivními kly. Všechna zvířata zde můžete pozorovat s výhledem na vzdálené Kilimandžáro, které tvoří úžasnou kulisu tohoto relativně malého parku.
Kilima Safari Camp se nachází v oblasti národního parku Amboseli, hned vedle brány do parku Kimana Gate. Kemp se rozkládá na pozemku s nádherným výhledem na horu Kilimandžáro. 

Taita Hills Wildlife Sanctuary je soukromá rezervace sousedící s národním parkem Tsavo West. Její název Taita Hills je inspirován okolními kopci, jež jsou součástí horského pásma Eastern Arc, které se táhne
od Keni až do sousední Tanzanie.

(francouzsky Bretagne) tvoří nejzápadnější část Francie. Její území je rozděleno do čtyř oblastí: Côtes-d’Armor, Finistère, Ille-et-Vilaine a Morbihan.

Název Bretagne (anglicky Britanny) znamená „Británie“ a pro odlišení původní ostrovní země je tato nazývána Velká Británie (francouzsky Grande Bretagne).

Břehy Bretaně omývají vody Atlantského oceánu, který také ovlivňuje počasí i ráz krajiny.

Skalnaté zátoky přecházejí v dlouhé písčité pláže, travnaté břehy s prošlapanými stezkami střídají skalnaté ostrohy s četnými majáky. Ve vnitrozemí najdete horské hřbety a lesnatá údolí, rašeliniště a mokřady, vonící vřesoviště, splavné kanály a řeky.

Předkové dnešních Bretonců přišli do kraje z oblasti Velké Británie. Jejich původní jazyk byl později zakázán a až do dnešních dnů je francouzština jedinou úřední řečí. Bretonci přesto udržují nejen svůj původní jazyk, ale i některé původní zvyky a řemesla.

byl a stále je jeden z vysněných cílů. Jednak Vás obklopí téměř nedotčená příroda a taky se tam stává, že po celý den nikoho nepotkáte. Nic než Vy a krajina. 

je španělský ostrov, největší ze sedmi Kanárských ostrovů, rozkládající se v Atlantském oceánu. Říká se mu také ostrov věčného jara, a to díky stálému počasí, které je turisty ceněno stejně jako ohromný národní park ve vnitrozemí ostrova. Tomu vévodí hora Pico del Teide, která je dokonce nejvyšší horou celého Španělska. Na ostrově je celkem 140 pláží, které lákají ke koupání a odpočinku, stejně jako nabídka ubytování.

Teneriffe nemá přezdívku „ostrov věčného jara“ nadarmo. Panuje zde subtropické podnebí a příjemné teploty po celý rok. Ostrov je rozdělen na dvě klimatické zóny, sever má díky vydatným srážkám chladnější podnebí a je zelenější. Na jihu je naopak slunečno a sucho. Teplota oceánu je po celý rok stabilní. V létě si užijete slunečního svitu okolo 11 hodin denně a teplot mezi 26 až 30 stupni Celsia, v zimě teploty mírně klesají a pohybují se mezi 16 až 22 stupni. Osvěžující vánek umožňuje příjemnou relaxaci po celý rok. Příznivé podnebí dává možnosti k nejrůznějším aktivitám. Pokud vás omrzí koupání a opalování, můžete vyzkoušet třeba potápění, surfování, rybaření, nebo jízdu na kole, létání padákem nebo trekking.

Kromě největšího španělského vrcholu Pico del Teide, sahajícího do výšky 3718 metrů, zde najdete například úchvatný masív Anaga, na západním pobřeží majestátní Útesy obrů (Los Gigantes), vinice v údolích Orotava a Güímar a mnoho dalšího. Okolo Pico del Teide leží národní park Mount Teide, který je chráněnou památkou světového dědictví UNESCO. Pozorovat zde můžete mnoho druhů rostlin. Zároveň zde najdete množství turistických stezek vedoucích přes rozmanitou přírodu zahrnující suché pouště, bujné lesy a panenskou divočinu.

(मनास्लु, známá také jako Kutang) je s 8163 metry nad mořem osmou nejvyšší horou světa. Nachází se v pohoří Mansiri Himal v oblasti nepálského Himálaje. Název pochází ze sanskrtu a lze jej přeložit jako „Hora ducha“.

, hlavní město Francie, je již mnoho let považováno za centrum kultury, ale především módy a v minulosti také vzdělanosti. Mimo to se může pochlubit mnoha historickými památkami a monumentální Eiffelovou věží …

[1] jsou pomyslným horským systémem skládajícím se z jednotlivých pohoří ležících ve Švýcarsku, která jsou součástí Alp. Na tomto území leží nejvíce vrcholů vyšších 4000 metrů. V nejvyšších částech Švýcarských Alp se nachází nejvyšší koncentrace ledovců v kontinentální Evropě.


Švýcarské Alpy se podílejí na celkově hornatém povrchu Švýcarska 60 % plochy. Zbytek připadá Švýcarské plošině (Schweizer Mittelland) a pohoří Jura při severní hranici s Francií. Vzhledem k malé rozloze Švýcarska (41 293 km², tedy asi jako Slovensko) patří zemi jen 13 % z celkové rozlohy Alp. Na území Švýcarska tak najdeme především pohoří spadající pod Západní Alpy (celkem asi 40 % rozlohy Alp). Pouze malá část na východě a jihu území náleží k Východním Alpám.


[1] Wikipedia

Kilimadžáro je horský masiv téměř na rovníku v Tanzanii při hranici s Keňou a snad i díky tomu, jak vystupuje z okolní krajiny, je považována za krásnou a neobyčejnou horu a často také za symbol afrického kontinentu. Skládá se ze 3 nečinných stratovulkánů – Shira, Mawenzi a Kibo. Na vulkánu Kibo se ve výšce 5895 m n. m nachází nejvyšší bod Tanzanie a zároveň celého afrického kontinentu – vrchol Uhuru (česky Vrchol Svobody).
Výstup na Kilimandžáro je určen pro fyzicky zdatné jedince dobrodružné povahy. Cestu tvoří rovníková džungle, drsný terén a sněhem pokrytý vrchol hory Kilimandžáro. Cesta na vrchol Kilimandžáro Marangu route, známá také jako Coca Cola route, je snažší variantou výstupu na nejvyšší horu Afriky.
Asi polovina lidí, kteří si vyberou 5-denní Marangu Route, se na vrchol nedostane. Toto číslo se drasticky změní, pokud by si tito lidé zvolili 6-denní Marangu Route, která zahrnuje aklimatizační den. To zvyšuje úspěšnost na více než 80 %. 

Kráter Ngorongoro je rozlehlé území rozprostírající se mezi stěnami obrovské kaldery, prastarého vyhaslého vulkánu v severní Tanzanii. Přesná poloha tohoto tzv. „osmého divu světa“ je 180 km od západně od města Arusha. Dno kaldery leží ve výšce 1 800 m, její stěny jsou pak o asi 600 m vyšší. V kaldeře o rozloze 260 km² se nachází největší koncentrace volně žijících afrických zvířat, včetně tzv. Velké pětky (buvol, slon, lev, leopard, nosorožec). Žije zde přibližně 30 000 jedinců. Masajové toto místo pojmenovali Dar života.

Národní park Serengeti leží v severní Tanzanii východně od Viktoriina jezera a jedná se o jedno z nejslavnějších a nejrozsáhlejších chráněných území Afriky. Od roku 1981 se nachází na seznamu UNESCO. Jeho rozloha je 14 763 km². Zdejší krajině dominuje velký počet nádherných zvířat, mezi nimiž nechybí pakoně, zebry, žirafy, lvi, gepardi, leopardi, hyeny, sloni nebo nosorožci.

One comment

Comments are closed.